Vai jums ir jautājumi par savu Chevrolet?

Vēlaties pirkt jaunu automobili?

Chevrolet piedāvātais risinājums attiecībā uz nolietotajiem transportlīdzekļiem.

Kad pienācis laiks teikt ardievas…

Visām labām lietām kādreiz pienāk gals. Mēs esam pārliecināti, ka Jūsu auto sniegs Jums braukšanas prieku un ērtības daudzu jo daudzu gadu garumā, tomēr mēs visi zinām, ka nekas nav mūžīgs un kādudien no sava auto nāksies atvadīties.

Chevrolet auto ražotājs var pamatoti lepoties ar to, ka tas ne tikai ievēro otrreizējās pārstrādes pamatprincipus, bet arī izpilda juridiskās saistības. Mēs solām, ka pieņemsim Jūsu nolietoto auto, nepieprasot no Jums nekādu maksu*. Tādā veidā mēs kopīgiem spēkiem panāksim, ka 85% no Jūsu vecā auto tiek izmantoti atkārtoti.

Ko paredz likums?

Visiem ražotājiem ir jāievēro un savā darbībā jāpielieto nolietoto transportlīdzekļu savākšanas politika. Visi transportlīdzekļi, kuru pirmās reģistrācijas datums ir pēc 2007.gada 1.maija (kad Latvijā stājās spēkā Nolietotu transportlīdzekļu apsaimniekošanas likums), ražotājam ir jāpieņem atpakaļ pēc to kalpošanas laika beigām.

Šeit jūs atradīsiet informāciju par Chevrolet sadarbības partneri Latvijā, ar kuru noslēgts līgums par nolietoto automašīnu demontāžu: www.autoparstrade.lv

Kā tas tiek darīts uzņēmumā Chevrolet:

Piegāde

Pēdējais automašīnas īpašnieks nogādā savu nolietoto auto līdz tuvākajam uzņēmumam, ar kuru Chevrolet ir noslēdzis līgumu par nolietoto automašīnu demontāžu (www.autoparstrade.lv). Šī uzņēmuma speciālisti veic transportlīdzekļa apskati un izsniedz izziņu par transportlīdzekļa iznīcināšanu, kas vajadzīga, lai noņemtu transportlīdzekli no uzskaites.

Sākotnējā apstrāde un rūpes par vides aizsardzību

Vispirms tiek izņemts akumulators un deaktivizēti drošības spilveni. Pēc tam tiek iznīcinātas visas eļļas un citi šķīdumi,kas nodrošina auto darbību (piem., bremžu eļļa, gaisa kondicionēšanas sistēmas šķidrums, dzinēja un pārnesumkārbas šķidrums).

Demontāža

Tad ir kārta pašam auto – tas tiek izjaukts pa daļām, bet tā detaļas tiek vai nu atkārtoti pārdotas, vai tiek nodotas atjaunošanai. Visas pārējās detaļas tiek pārstrādātas, ja tas ir ekonomiski izdevīgi.

Uzglabāšana

Videi kaitīgi materiāli tiek savākti vienkopus un nogādāti īpašos centros, kur tos vai nu atjauno, vai drošā veidā tiek likvidēti.

Smalcinātājs

Veco automašīnu karkasi, kuriem veikta sākotnējā apstrāde, tiek nogādāti līdz smalcinātājam, kuru izmantojot, nolietotais transportlīdzeklis tiek sadalīts pa daļām, un tiek šķirotas detaļas, kas ir derīgas otrreizējai pārstrādei vai atjaunošanai.

Pēcapstrādes tehnoloģija (Post-Shredder Technology – PST)

Šķirotais materiāls tiek apstrādāts, izmantojot dažādas tehnoloģijas (magnētu, virpuļplūsmu vai peldināšanu), lai iegūtu materiāla daļiņas, kuras ir iespējams izmantot kā vērtīgu sekundāro izejmateriālu.

Pārstrāde/atjaunošana/nogādāšana izgāztuvē

Pēc materiālu apstrādes smalcinātājā un PST, to daļiņas var pārstrādāt (piem., ar tām var aizvietot ogles kurtuvēs vai izmantot kā atūdeņošanas līdzekli kanalizācijas sistēmas iekārtās) vai izmantot cementa ražošanā. Šādi veicot materiālu apstrādi, no nolietotā transportlīdzekļa var iegūt 85% noderīgu materiālu un ievērojami samazināt izgāztuvēs nogādājamo atkritumu daudzumu.

Uz pārstrādi orientēts dizains

Chevrolet dizaina veidošanas stratēģija balstās uz pārstrādes risinājumu izmantošanu. Šī stratēģija ir ļoti būtisks elements, nosakot un uzņemoties atbildību par mūsu izstrādājumiem.